Марк Рубін, виконавчий продюсер безкоштовного аркадного шутера XDefiant, покинув Ubisoft після закриття гри 3 червня 2025 року.
Окрім відходу з французької компанії, Рубін також оголосив про своє рішення залишити ігрову індустрію в цілому.
У повідомленні на X Рубін висловив вдячність спільноті XDefiant за підтримку та популяризацію гри, а також команді розробників, яка працювала над її створенням до запуску в травні 2024 року.
Висловлюючи подяку, колишній виконавчий продюсер зазначив, що XDefiant отримала «мінімальну маркетингову підтримку» після виходу, а команда розробників не мала «необхідних ресурсів» для створення контенту після запуску та вирішення проблем, які виникали.
«Можу сказати, що з цією грою сталося щось надзвичайне: попри відсутність маркетингу, ми все ж мали найшвидший приріст гравців за перші кілька тижнів серед всіх ігор Ubisoft, завдяки вашим розмовам і підтримці гри», – зазначив Рубін.
«Я справді хочу похвалити і віддати належне всім девелоперам, які працювали над XDefiant! У вас були великі труднощі, але ви змогли створити дійсно цікаву та чудову гру!»
Окрім XDefiant, Рубін також провів дев’ять років в ролі виконавчого продюсера у Infinity Ward, компанії-розробнику серії Call of Duty. Під час своєї роботи він був задіяний у створенні Call of Duty 4: Modern Warfare та Call of Duty: Modern Warfare 2, які стали одними з найуспішніших ігор у історії франшизи.
Еспортні амбіції XDefiant
З точки зору кіберспорту, XDefiant з самого початку не досяг успіху, незважаючи на проведення серії All-Star, що мала демонструвати її можливості в конкурентному середовищі.
Ubisoft планувала запустити еспортну екосистему у 2025 році, проте, за даними Esports.net, це не сталося, адже гра закрилася після трьох постапдейтних сезонів.
З огляду на те, що розробники працювали над двигуном, не оптимізованим для аркадних стрілеців, акцент перемістився з еспорту на вирішення технічних проблем, таких як неткод та нестабільна робота на ПК та консолях.
