Організація ENCE оголосила, що весь склад команди з Counter-Strike 2 переведено до запасу. Усі гравці разом із тренерським штабом тепер відкриті до пропозицій щодо трансферу, оскільки клуб планує змінити курс і зосередитися на фінській сцені Counter-Strike.
У заяві ENCE зазначили, що від самого початку прагнули створити конкурентоспроможну та стабільну кіберспортивну організацію. Протягом останніх років клуб активно інвестував у міжнародні склади, які мали боротися на найвищому рівні Counter-Strike. Водночас у компанії визнали, що в сучасній екосистемі кіберспорту підтримувати такий підхід для організацій їхнього масштабу стає дедалі складніше.
ENCE робить ставку на фінських гравців
ENCE також нагадала про один із найуспішніших моментів у своїй історії — вихід до гранд-фіналу IEM Katowice 2019 із фінським складом на чолі з Алексі Віролайненом (Aleksib), який нині виступає за Natus Vincere. Після періоду нестабільності, що настав після змін у складі, організація вирішила повернутися до своїх коренів і знову робити ставку на фінських гравців.
У ENCE заявили, що їхня подальша мета — перебудувати склад із Counter-Strike 2 навколо фінських гравців та допомогти виростити нове покоління зірок сцени.
Втім, результати команди в CS2 були обмеженими: колектив зміг кваліфікуватися лише на один мейджор — PGL Major Copenhagen 2024 — і не потрапляв до топ-20 світового рейтингу з першої половини 2024 року.
Крім того, організація повідомила, що podi, який є фінським гравцем, переведений у запас. Гравець висловив бажання продовжити виступи на рівні топ-сцени Counter-Strike, але не грати в цій організації.
Гравець sdy прокоментував розпуск складу ENCE, зазначивши, що команда потребувала швидкого результату, якого, на жаль, досягти не вдалося.
«У нашому останньому складі нам потрібно було показати миттєвий результат хоча б на короткій дистанції. Якби ми змогли перевернути на свою користь кілька програних BO3, можливо, ситуація виглядала б інакше.
Якщо найближчим часом трьох гравців не викуплять, ми продовжимо грати разом як кор, доки всі не знайдуть нові команди. Організація ENCE фактично втратила можливість фінансувати нас. Водночас я можу сказати про них тільки хороше — особливо щодо їхньої чіткої позиції підтримки України та нашого народу. За це їм великий уклін. Зараз чекаю на пропозиції та рухаюся далі».
Склад, який перебуває на лаві запасних та готовий до пропозицій:
- 🇺🇦 Віктор «sdy» Оруджев
- 🇫🇮 Пааво «podi» Хейсканен
- 🇫🇷 Раян «Neityu» Обрі
- 🇵🇱 Мацей «F1KU» Міклас
- 🇵🇱 Шимон «kRaSnaL» Мрожек
- 🇩🇪 Ніклас «enkay J» Крумхорн (тренер)
