Один із найяскравіших представників сцени Counter-Strike — Крістіан “k0nfig” Вінеке — офіційно заявив про завершення професійної кар’єри після понад десяти років у кіберспорті.
В інтерв’ю для HLTV він зізнався, що втратив мотивацію конкурувати на найвищому рівні й більше не хоче продовжувати лише «за інерцією».
На піку кар’єри k0nfig був втіленням агресивного стилю CS:GO — імпульсивний, вибуховий, з феноменальним прицілом і харизмою, що викликала кардинально протилежні емоції: його або обожнювали, або ненавиділи. Його енергія часто виходила за межі сервера — гучні заяви, конфлікти, зіткнення характерів. Але, як зізнається сам Вінеке, за впевненістю ховались сумніви й постійний тиск відповідати статусу зірки.
Після непростого періоду в Ninjas in Pyjamas k0nfig взяв тривалу паузу, під час якої повністю відійшов від про-сцени. Він вивчав данську мову та психологію, працював у дитячому садку, навіть розглядав можливість піти в парамедицину. За його словами, це був перший момент за десятиріччя, коли життя перестало мчати на шаленій швидкості — без контрактів, турнірів і постійних перельотів.
Зрештою, повертатися у гру як гравець він не захотів, але вирішив залишитися у кіберспорті в новій ролі. Нещодавно k0nfig приєднався до DayZero Talents як агент гравців, аби допомагати новому поколінню уникнути тих помилок, які свого часу зламали йому нервову систему.
«Моя кар’єра не була ідеальною. Якби я міг, я б віддав свій досвід 28-річного Крістіана самому собі у 18. Тепер я хочу зробити це для інших», — підсумував він.
Попри прощання зі змагальною сценою, k0nfig не втратив впевненості у своїх навичках: жартома заявив, що «за тиждень тренувань знову був би готовий домінувати». Та цього разу він обирає не боротьбу на мапах, а наставництво.
