Після дев’яти років у складі Natus Vincere, Олександр “s1mple” Костилєв офіційно покинув організацію. Клуб NAVI, власником якого є бізнесмен Максим Кріппа і який інвестує в організацію з 2022 року, повідомив про це в своїх соціальних мережах. За цей тривалий період Олександр став справжньою легендою CS:GO, принісши команді численні перемоги, зокрема тріумф на мейджорі 2021 року.
Після завершення турніру BLAST.tv Austin Major 2025 організація NAVI отримала кілька пропозицій щодо трансферу s1mple. Всі вони були передані безпосередньо Костилєву, аби він міг самостійно обрати найкращий варіант для свого подальшого професійного розвитку. Клуб поважає його рішення і підтримує будь-який вибір.
«Ми хочемо подякувати Саші за неймовірний шлях разом із нами. Дев’ять років спільної історії, безліч здобутих трофеїв, вражаючий 2021 рік з перемогами на PGL Major Stockholm, Intel Grand Slam і багатьох інших важливих змаганнях — усе це залишиться назавжди в наших серцях і в пам’яті фанатів», — відзначили в NAVI.
За час виступів у складі NAVI Олександр “s1mple” Костилєв тричі отримував звання найкращого гравця світу і накопичив у своєму активі 21 нагороду MVP. Його неперевершений рівень гри і неймовірна відданість зробили його справжньою легендою кіберспортивної сцени — GOAT, на якого рівняються нові покоління геймерів. Багато молодих професіоналів, що сьогодні змагаються на найвищому рівні, визнають його приклад і надихаються його історією.
Окрім того, клуб поділився з фанатами зворушливим відео з найяскравішими моментами кар’єри s1mple.
Спроби s1mple відновити кар’єру на професійному рівні
У жовтні 2023 року Олександр “s1mple” Костилєв оголосив про свій перехід у статус інактив, пояснивши це необхідністю взяти паузу від професійного кіберспорту. Гравець зазначив, що це рішення стало результатом накопиченої втоми, потреби у відпочинку та бажання переосмислити свій подальший кар’єрний шлях.
Проте, навіть перебуваючи в інактиві, s1mple не припиняв намагань повернутися на вершину сцени. Протягом 2024 року він неодноразово натякав на бажання повернутися у гру, брав участь у тренуваннях із різними командами та опинявся в центрі уваги кількох відомих клубів, серед яких FaZe Clan та Team Falcons. Останні вели перемовини про його можливий короткостроковий або повноцінний трансфер, проте остаточної угоди досягнути не вдалося.
Врешті-решт FaZe Clan дали s1mple шанс виступити за них на правах оренди на турнірі BLAST.tv Major Austin 2025. Він відіграв разом із командою цей важливий івент, але подальшої співпраці не відбулося. Після завершення мейджору капітан FaZe у своєму інтерв’ю для HLTV підтвердив, що клуб не планував підписувати Костилєва на постійній основі. Натомість у склад повернувся один із колишніх гравців, що чітко вказало: оренда s1mple була тимчасовим кроком, а не передвісником довгострокового контракту.
Одразу після офіційного оголошення про вихід s1mple з Natus Vincere, команда BC.Game підтвердила зміни у своєму складі: Олександр Костилєв приєднався до колективу, замінивши на позиції nawwk.
Сам s1mple прокоментував свій перехід так:
«Нарешті я знову вільний і готовий повернутися до гри. BC.Game запропонували мені шанс, і я бачу, що вони серйозно налаштовані будувати справжню тир-1 команду. Зараз усе залежить від наших спільних дій і того, який внесок я зможу зробити у результати. Можливо, щось зміниться, а можливо — ні, але час покаже».
Крім того, він поділився своїми думками:
«Один досвідчений наставник казав, що шлях назад на тир-1 сцену починається з гри у тир-3 команді. Я не грав протягом двох років, і прийшов час це змінити. Немає сенсу марнувати час, перебуваючи на лаві запасних».
